Що потрібно знати про дрова для каміна?

Мокрі чи сухі?

Дрова для каміну повинні бути висушені до вологості 15-20%. Такі дрова на дотик не здаються вологими, а на їх зрізі видно розтріскування шарів. Свіжа деревина погано горить і забруднює сажею топку каміна і димові канали, а її теплотворна здатність приблизно на 15% менше, ніж у сухої деревини. Для розпалювання вогню в каміні слід використовувати дрібні сухі гілки і тріски. У випадку складностей з розпалюванням ні в якому разі не можна поливати дрова бензином або розчинником, як роблять деякі люди. Відомі численні випадки серйозних опіків людей, коли плеснув бензином на тліючі дрова, вони запалювали пари бензину. Поширеною проблемою є велика кількість сажі, що осідає на стінках димових каналів і погіршує в них тягу. Слід пам'ятати, що березові дрова, особливо з корою, утворюють особливо багато сажі, а осикові не тільки виділяють її мало, але і володіють здатністю ліквідувати вже осіли в каналі відкладення. Спалювання сухого картопляного лушпиння може трохи допомогти в зменшенні шару осілої сажі. Не слід спалювати в каміні дерева з просоченнями, лаками, старих залізничних шпал, стружкових плит, дрантя та ін. Ці матеріали при спалюванні в умовах низької температури виділяють отруйні гази.

Зберігання

Дрова для каміна краще зберігати і сушити у дровні з щільним дахом і продувними стінами або біля стіни будинку з сонячної сторони із забезпеченням провітрювання. Дрова слід укладати таким чином, щоб їх торці не торкалися стіни. Зверху вони повинні бути захищені від дощу і снігу, а знизу - від підтягування вологи з грунту. Викладена з дров стіс має тенденцію до розсипання, тому її потрібно зміцнити бічними опорами - наприклад, вбитими в землю кілками, верхні кінці яких будуть прикріплені до карнизу або пов'язані поперечними планками (дротом).

Колір та запах

Палаючі дрова виділяють різні запахи. Особливо приємний аромат можна отримати, додаючи до дров сухі гілки яблуні, вишні або ялівцю. Можна також змінювати колір полум'я в каміні. Сухі гілки і коріння листяних порід дають кольорове полум'я. Кидаючи в топку одне або два поліна, просочених розчином кухонної солі, ми одержимо жовте полум'я, а насичені розчином мідного купоросу дрова дають полум'я блакитного кольору.

Повернутися до списку статей