Затишок та тепло: обираємо камін

Вибираючи картридж або камінну топку, слід, перш за все, визначити, для яких цілей повинен служити камін. Про те, що каміни стали модними, свідчать типові проекти будинків. У більшості проектів будинків архітектори передбачають для них місце. Те ж відбувається в проектах, що виконуються на замовлення. Встановлення каміна можлива також у квартирах старих будинків, які опалювалися в минулому пічками. Це дозволяють зробити пристосовані відповідним чином димоходи. Найважче поставити камін в сучасному багатоквартирному будинку, але іноді і ці труднощі можна подолати.

Якщо камін повинен виконувати декоративні функції і при необхідності опалювати будинок в перехідний період, варто звернути увагу на його естетику і рішення, що дозволяються картриджем або касетою так само як і традиційним каміном (наприклад при піднятому або захованому склі).

Відкритий чи закритий камін?

Відкритий камін дозволяє насолоджуватися ароматом палаючих дров, потріскуванням іскор. Полегшує підкидання палива і прибирання золи. На жаль, велика частина тепла відлітає через димохід, а дрова згоряють занадто швидко. Тепло з відкритого каміна нагріває передусім людей і предмети, що знаходяться в його найближчому оточенні. Закрита камера згоряння, тобто камінний картридж, дозволяє більшою мірою контролювати процес горіння. Повітря нагрівається проходячи біля зовнішньої ребристою стінки камери згоряння. Холодне повітря забирається під підлогою і після нагріву подається в приміщення через отвори у верхній частині каміна. Це дозволяє опалювати не тільки приміщення з каміном, але і розподіляти тепло по всьому будинку.

Важливі параметри

Якщо камін повинен бути основним джерелом тепла, необхідно звернути увагу на його технічні та функціональні параметри, а саме:

ккд - зазвичай це щонайменше 70% при нормальній роботі (а якщо буде обмежена подача повітря для спалювання - навіть 80%). Це означає, що мінімум 70% енергії, одержуваної при згорянні дров, використовується у вигляді тепла (в традиційних камінах близько 15-20%);

номінальна потужність - істотна перевага камінних картриджів і касет - можливість використання їх для опалення приміщень системою, що розподіляє тепле повітря. Щоб вибрати відповідний картридж або касету, можна прийняти, що 1кВт номінальної потужності пристрою опалює приблизно 25 м3 (правильно утепленого) будинку;

середнє споживання дров при топці - цей показник не повинен перевищувати 2-3,5 кг / год;

час роботи пристрою без додавання палива - має становити мінімум 10 годин;

середня температура газів згоряння - не повинна перевищувати 400oC.

Повернутися до списку статей