Де зберігати дрова для каміна?

Чи підходить деревина для топлення у каміні, залежить від її питомої теплоти згоряння, тобто від кількості тепла, що утворюється під час згоряння одного кілограму сировини. М'яка деревина легша за тверду. Отже, аби отримати однакову кількість тепла, м'якої деревини треба буде спалити більше, ніж твердої.

Деревина листяних порід вважається найкращою. Вона містить мало смоли, згорає рівномірно і відносно слабко димить. Найбільше цінується деревина берези, бука, дуба, граба, ясена, клена, робінії псевдоакації (її частіше називають білою акацією) і в'яза. Менше - м'яка деревина липи, осики, тополі і верби.

В деревині хвойних порід міститься багато смоли. Тому її питома теплота згоряння висока. Але така деревина сильно димить під час горіння. Крім того, утворюється жирна сажа, яка налипає на димохідних каналах і склі каміна. У ялинової деревини смола нерівномірно розташована між волокнами. Під час згоряння вона потріскує і іскрить, і багатьом це подобається. Досить велика кількість смоли міститься також в деревині плодових дерев, особливо у вишні.

Добрі, бо сухі

Вологі дрова погано горять і сильно димлять. Крім того, їх потрібно значно більше, ніж висушених, тому що частина енергії, що виробляється під час згорання, використовується для процесу випаровування води. Отже, для топки каміна краще всього використовувати добре висушені дрова. Їх можна купити в лісових господарствах або в будівельних супермаркетах. Хоча, якщо говорити про ступінь сухості, доводиться вірити продавцям на слово. Якщо ж ви купили свежеспіленну деревину, її необхідно скласти і сушити, найкраще - до наступного сезону. Приблизно після закінчення року зберігання деревина досягає оптимального ступеня сухості - її вологість знижується до 20-30% (тоді дрова називають повітряно-сухими), а через 18 місяців вона складає всього 15% - такі поліна мають найвищу питому теплоту згоряння.

Як складати?

Якщо деревина була куплена у вигляді великих колод, перед складуванням їх краще порубати. Дрова сохнуть набагато швидше, ніж колоди, їх зручніше використовувати, адже легше закладати в топку. Після рубки дрова потрібно укласти під навісом або на відкритому повітрі - так, щоб вода легко стікала по верхніх полінах (назовні, а не всередину дровітні), а до деревини був забезпечений доступ повітря.

Поліна укладають шарами так, щоб верхній шар являв собою своєрідний дах для нижніх. Таким чином дрова будуть захищені від опадів. Дрова не повинні лежати безпосередньо на землі, щоб вони не вбирали з неї вологу і не гнили. Їх також не слід складати на непроникній основі, наприклад, на бетоні або плівці, адже вода, що накопичується на дні дровітні, не зможе стікати, в результаті чого виникнуть ідеальні умови для розвитку цвілі і грибків, які руйнують деревину. Найкраще укласти дрова на решітці, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Перед використанням бажано досушити поліна в теплому приміщенні, наприклад, в камері під топкою каміна або на стійці поряд з ним.

Повернутися до списку статей